Informace

Základní péče o kočku

Odčervení

Kočku je třeba odčervovat ve 3, 6, a 9 nedělích, pak ve 3, 6 a 9 měsících, později každý půlrok. Své kočky odčervuji Drontalem a koťátka Banminth pastou. Ničí všechny druhy červů, včetně tasemnice a i po event. předávkování je kočce neškodný.
Jinak doporučuji tablety PANACUR, CESTAL CAT. Začervené zvíře poznáte rovněž podle toho, že mu páchne z tlamky, »sáňkuje«, má úporné zácpy či průjmy s příměsí krve.

Očkování

Před očkováním proti virózám musí být kočka odčerveno, a to 4- 5 dnů předem. Podrobnosti o očkování Vám sdělí Váš veterinář.

Srst

Kočku pravidelně česejte. Pomůžete jí tím odstraňovat mrtvé chlupy, které jinak při mytí pozře. Proto kočky často zvrací, neboť se takto zbavují smotků chlupů v žaludku. Zvracení chlupů je proto žádoucí a nelze se za ně na kočku zlobit kvůli fleku na koberci. Chováte-li kočku v bytě, zasaďte jí do květináče ostrou trávu nebo oves nebo jí prostě hrst čerstvé trávy v čistém prostředí 2-3x týdně natrhejte. Když se kočce nepodaří chomáč chlupů, tzv. bezoár, vyzvrátit, putuje do střeva a to pak hrozí ucpání střeva.
Pravidelně kočce dávejte pastu BEZO-PET, která bezoáry rozpouští.

Strava

Kočky by měly dostávat každý den porci masa. Maso je nutné kvůli likvidaci event. zárodků toxoplasmy na 24 hod. promrazit, pak rozmrazit a podávat kočce v pokojové teplotě. Vhodné je maso hovězí, maso drůbeží, hovězí a kuřecí srdíčko, kuřecí játra v malém množství. Vepřové maso není vhodné.

Naše koťata jsou zvyklá na směs hovězích nebo kuřecích srdíček a kuřecích prsou rozsekaných v robotu . Jednou týdně jim do této směsi přidám buď syrovou nebo na másle opečenou tresku.Tuto směs dostávají ráno a večer. Dále tavené neslané tučné sýry, Tatru, vaječný žloutek, kysanou smetanu. Granule mají k dispozici neustále. Střídám - ROYAL CANIN , HILLS, MASTERY. Občas dostávají některé druhy kapsiček nebo konzerv pro kočky.

Pro srst je dobré přidávat do potravy kousek čerstvého másla nebo pár kapek čerstvého kvalitního stolního oleje. Kočka nesmí slanou a kořeněnou stravu, ačkoli jí chutná. Čerstvé mléka je pro kočky nevhodné, protože jej nedokáží strávit.

K pití musí mít neustále k dispozici vodu.

Mé kočky dostávají pastu CALO-PET a od firmy Gimpet milují všechny nabízené pasty. Nejvíce jim chutná sýrová s Biotinem.! Obsahují spoustu minerálů a vitamínů. Nabízím je kočkám jako odměnu a pamlsek. Calo-Pet je vynikající, je-li kočka nemocná či trpí nechutenstvím. Mázne se dávka do tlamky nebo na přední tlapky a čistotná kočička se musím olízat. Pro kočku to je kalorická bomba a v případě nemoci, kdy zvíře nechce žrát, 5-6 dávek denně udrží zvíře několik dní fit.

KOČIČÍ ZÁCHOD

Kočky jsou čistotná zvířátka, Už jako koťátka co se sotva udrží na nožkách chodí vykonávat potřebu do záchodku. Doporučuje se na každou kočku v domácnosti jeden záchod. Samozřejmě, že všechny budou chodit do všech, ale aby se nestalo, že některá z koček nemá kam jít. U nás máme 3 kočky a 4 záchody. Záchod by měl být umístěn na klidném tmavším místě, aby kočka na vykonání potřeby měla klid. Když je kočka několikrát vyrušena, může se stát, že přestane záchod používat a bude chodit jinam, na klidné místo třeba za nábytek. Pokud je kočka čistotná a najednou začne močit jinde, často to značí nějaký problém.Buď vám chce dát najevo, že se jí něco v domácnosti nelíbí (třeba nový člen, přestavěný nábytek, další kočka, málo péče…) Také takhle kočky reagují pokud mají zdravotní potíže, proto je nutné náhle nečistotnou kočku vzít k veterináři.
My používáme hrudkující stelivo CALIOPSIS,výborně hrudkuje a hrudky se nerozpadávají. Výborný je také ZVERLIT. S jiným nemám zkušenosti.
nahoru

Copyright © Divoký anděl All Rights Reserved | Design by Nikola Arcanidu | Update by Divoký anděl